Formacionet zyrtare, Schalke – Manchester City

Schalke dhe Manchester City do të përballen në Veltins Arena të Gelsenkirchen në 1/8 e Ligës së Kampionëve.

140

Schalke dhe Manchester City do të përballen në Veltins Arena të Gelsenkirchen në 1/8 e Ligës së Kampionëve.

City shihen favorit në këtë përballja, edhe pse gjermanët shumë shpesh dinë të befasojnë.

Pep Guardiola në qendër të mbrojtjes ka vendosur nga minuta e parë dyshen Nicolas Otamendi-Aymeric Laporte pasi Jon Stones është i lënduar, në repartet tjera spanjolli nuk ka bërë ndonjë ndryshim të madh. Më poshtë keni formacionet zyrtare:

Schalke: Fahrmann; Caligiuri, Bruma, S.Sane, Nastasic, Oczipka; Serdar, McKennie, Bentaleb, Mendyl; Uth.

Advertisement

Man City: Ederson; Walker, Otamendi, Laporte; De Bruyne, Fernandinho, Gundogan, David Silva, Bernardo Silva; Sterling, Aguero.

Ndeshja e kthimit luhet më 12 mars në Emirates.