Ish-konkurrentja e “American Idol”, Antonella Barba, arrestohet për kontrabandim të heroinës

181

Një ish-konkurrente e cila u shfaq në sezonin e gjashtë të “American Idol”, është arrestuar për shitje dhe kontrabandim të heroinës.

Antonella Barba, 31 vjeçe, u arrestua në Norfolk County të Virxhinias të enjten, shkruan DailyMail

Ajo është akuzuar për shpërndarjen e heroinës me qëllimin për ta shitur, një krim që dënohet prej pesë deri në 40 vjet burg.

Antonella Barba ishte dikur një konkurrente e suksesshme e spektaklit “American Idol”

Advertisement

Ligjet e drogës së Virxhinias janë konsideruar si një nga më të rreptat në vend, veçanërisht kur bëhet fjalë për heroinën.

Vetëm posedimi i heroinës mund të rezultojë në një dënim me burg prej 12 muajsh.

Kjo është hera e dytë që Barba ka pasur probleme me ligjin.

Në vitin 2011, ajo u arrestua për vjedhje dyqani në qytetin e Nju Jorkut. Një vit më vonë, ajo u shfaq në një tjetër reality show – “Fear Factor”.

Barba fitoi famë kur u shfaq në “American Idol”, gjatë sezonit të gjashtë të tij në vitin 2007.

Ajo u eliminua pak para se të zgjidheshin 12 këngëtarët më të mirë për konkurrencën e talenteve.

Barba shkaktoi një trazim në atë kohë pasi u fotografua duke u paraqitur në skenë me një bluzë të lagur në burimin e Përkujtimit të Luftës së Dytë Botërore, sipas TMZ.

Ajo gjithashtu bëri lajme gjatë kohës së saj në shfaqje pasi fotografitë e pahijshme të saj u zbuluan në internet.

Fotografitë treguan Barban në faza të ndryshme të zhveshjes. Ajo pranoi në atë kohë që fotot ishin autentike, por ato u zbuluan pa pëlqimin e saj.

Fotot përfshinin imazhet e saj ku shfaqet me shpinën zbuluar dhe me trëndafila mbi të, një tjetër ku shfaqej e ulur në tualet, si dhe një fotografi ku shfaqej duke mbuluar me duar gjoksin e saj.