Kush janë yjet më të ndjekur në instagram?

Deri pak muaj më parë fronin e mbante Selena Gomez. Por aktorja dhe këngëtarja e famshme u 'rrëzua' nga ylli i futbollit Cristiano Ronaldo.

144

Instagram është kthyer në rrjetin social më të përdorur nga yjet e famshëm botërorë.

Deri pak muaj më parë fronin e mbante Selena Gomez. Por aktorja dhe këngëtarja e famshme u ‘rrëzua’ nga ylli i futbollit Cristiano Ronaldo.

Shikoni listën e yjeve më të ndjekur në Instagram nga 10-1:

– Vendin e 10-të e mban këngëtari Justin Bieber me 103 milionë ndjekës

Advertisement

– Futbollisti Neymar Jr. mban vendin e 9-të me 107 milionë ndjekës

– Këngëtarja Taylor Swift vjen në vendin e 8-të me  113 milionë ndjekës.

– Diva e muzikës Beyonce mban vendin e 7-të me  121.6 milionë ndjekës

– Mongolja e kozmetikës, Kylie Jenner ndodhet në vendin e 6-të me 121.7 milionë ndjekës

– Kim Kardashian, e cila ka më shumë ndjekës në  klanin Kardashian / Jenner, mban vendin e 5-të me 122 milionë fansa në Instagram

– Aktori Dwayne ‘The Rock’ Johnson mban vendin e katërt me 125 milionë ndjekës

– Këngëtarja Ariana Grande qëndron vendin e 3-të me 139 milionë ndjekës

– Selena Gomez zbriti në vendin e dytë, një vend më poshtë nga viti i kaluar, me 144 milionë ndjekës

– Cristiano Ronaldo, i cili mundi Selenën, dhe zuri vendin eparë më 148 milionë ndjekës/Ora News.tv/