Momenti kur Wijnaldum tallet keq me Busquetsin dhe Arthurin (Video)

Georginio Wijnaldum ishte mbrëmë njëri ndër lojtarët më të rëndësishëm të Liverpoolit në përmbysjen e rezultatit ndaj Barcelonës.

122

Georginio Wijnaldum ishte mbrëmë njëri ndër lojtarët më të rëndësishëm të Liverpoolit në përmbysjen e rezultatit ndaj Barcelonës.

Mesfushori holandez kishte kohë që të dhuronte spektakël ndaj skuadrës katalonase, duke bërë disa lëvizje fantastike.

Wijnaldum arriti që ta shënonte golin e dytë dhe të tretë për Liverpoolin, por që një moment e tregoi klasin e tij të vërtetë.

Belgu arriti që t’i kalojë me lehtës Sergio Busquetsin he Arthur Melon e Barcelonës, duke marrë pastaj duartrokitje nga tifozët e Liverpoolit.

Advertisement

Wijnaldum tha pas ndeshjes se ai kishte nevojë t’i tregonte Jurgen Kloppit se çfarë mund të bënte, pasi në këtë sezon nuk ka luajtur standard. /Telegrafi.mk/