Shpërthen në lot zëdhënësi i OKB-së gjersa flet mbi sulmet e Izraelit në Gaza (VIDEO)

148

Chriss Gunnes, zëdhënësi i Organizatës të Kombeve të Bashkuara – OKB, ka shpërthyer në lot gjersa po prononcohej për Al Jazeera , rreth një sulmi të shtetit Izraelit mbi një shkollë në Gaza, raporton the Guardian.

Ai po raportonte se forcat e shtetit Izraelit kishin sulnuar një shkollë strehimore të Kombeve të Bashkuara, me ç’rast humbën jetën mbi 15 persona, kryesisht fëmij dhe gra. Ai u shpreh se ajo çfarë po ndodh në Gaza, gjegjësisht ndaj fëmijëve është fyerje e gjithë humanitetit tonë.

Advertisement