Shqipëria stërvitet në Andorrë, Kosova e pafat për fitore me Bullgarinë

Në anën tjetër, Kosova mori një pikë të madhe, por është mëkat i madh që nuk triumfoi në bazë të rasteve ndaj Bullgarisë, por përfundoi sfida me rezultat 1:1, në kuadër të grupit A të kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020 në futboll

137

Shqipëria fiton bindshëm 3:0 ndaj Andorra-s me golat e Sadikut, Balajt dhe Abrashit. Kjo tregon se Kuq e zinjtë ndodhen përpara një epoke të re pas Panucit, informon foldrejt.com.

Në anën tjetër, Kosova mori një pikë të madhe, por është mëkat i madh që nuk triumfoi në bazë të rasteve ndaj Bullgarisë, por përfundoi sfida me rezultat 1:1, në kuadër të grupit A të kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020 në futboll. Kosova luajti dhe e meritoi fitoren, por e pafat, e cila qëlloi një shtyllë dhe hubi shumë raste, kurse Bullgaria nxori një pikë më shumë fat. Ishte Zeneli ai që shënoi për Kosovën, kurse Rashica humbi katër raste./Foldrejt.com

Advertisement