32.9 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame
Home Etiketë Kina

etiketë: Kina

Lexo dhe:

Aleksandër Çipa: Letër Metës, Ramës dhe Ruçit për mos mbylljen e Televizionit të Preshevës

Kreu i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë, Aleksandër Çipa, ditë më parë i është drejtuar me një letër të hapur presidentit të Shqipërisë,...

Kuvendi i Kosovës miratoi Platformën për Dialogun

Me 61 vota për, 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Platformën për Dialogun mbi Marrëveshjen përfundimtare gjithëpërfshirëse dhe ligjërisht të...

Krishtlindja si festë mes konstruktit dhe të shenjtës

Krishtlindjet janë forma të cilat prodhohen nga arrestimet që kontekstet lokale dhe historike u bëjnë kategorive universale, globale dhe ahistorike. Kështu, ky kombinim i...

Elif Shafak: Si shkrimtarë ne jemi të hipnotizuar nga fjalët, por ndoshta edhe më...

“Je duke e shqiptuar gabim,” më thotë djali im dhjetëvjeçar. “Shqiptohet s-qui-rr-el!’ Duke e mbajtur kokën lart, si...

Mickoski: Do të bëjmë çmos për t’i bllokuar ndryshimet kushtetuese

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, sot mbajti fjalim para protestuesve që janë duke kundërshtuar ndryshimet kushtetuese.