31.4 C
Skopje
Thursday, August 22, 2019
Vendi per Reklame
Home Etiketë Maqedonia

etiketë: maqedonia

Lexo dhe:

Tevdovski “ëndërron” për zvogëlimin e normës së interesit për qytetarët dhe bizneset

Nëse vazhdon trendi i uljes së normave të interesit nga Banka Popullore kjo do vërehet posaçërisht tek kreditë për kompanitë, thotë ministri i financave...

Përplasja Meta-Rama vazhdon, Meta është drejtuesi më serioz i opozitës

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta pas qëndrimit zyrtar të këtij të fundit, që kërkon anulimin e projektit për...

Rajoni i Shkupit paraprinë në PBB!

Sipas të dhënat nga Enti Statistikor i Maqedonisë, rajoni i Shkupit paraprinë në Prodhimin Bruto të Brendshëm në Maqedoni. Nga gjithsej 8 rajone ekonomike...

Ministri gjerman Maas: Sulmi ndaj Serbisë ishte plotësisht i drejtë

20 vjet pas fillimit të bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë, ministri i jashtëm gjerman Heiko Maas ka sqaruar se vendimi ishte më...

Kryetari i partisë AlternAtivA Afrim Gashi në Londër, takime me figura të larta politike

Kryetari i partisë AlternAtivA, Afrim Gashi, këto ditë po qëndron në Londër, ku po realizon takime të rëndësishme. Me...