31.4 C
Skopje
Thursday, August 22, 2019
Vendi per Reklame
Home Etiketë Rusia

etiketë: Rusia

Lexo dhe:

Beogradi pyet se çfar po bisedojnë diplomatët e SHBA-së me shqiptarët e Kosovës!?

Nga politikanë të Beogradit po kërkohet që SHBA-ja ta sqarojë pozicionin që e ka ndaj Kosovës. Këtë “sqarim” e...

Fajon BE-së për vizat e kosovarëve: Po gënjeni kur thoni se s’janë përmbushur kushtet

Parlamenti Evropian ka diskutuar të mërkurën rreth liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Në mesin e diskutimeve mes...

Në Dibër Blerim Reka: Duke votuar kandidatin shqiptar, ndaloni eksodin shqiptar

Kandidatët për president vazhdojnë aktivitetet e tyre, për të fituar besimin e qytetarëve. Nga Dibra, kandidati për president Blerim Reka, I...

Aleksandar Vuçiq, merr pjesë në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, ku do...

Aleksandar Vuçiq, Presidenti i Serbisë, do të marrë pjesë të hënën në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, seancë të cilën e thirri...

Ka ndërruar jetë profesori Qemajl Morina

Mbrëmë në Prishtinë në moshën 68 vjeçare ka ndërruar jetë pedagogu, publicisti, botuesi, teologu, njeriu i pendesë e dialogut ndërfetar, udhëheqësi i...