24.5 C
Skopje
Saturday, August 17, 2019
Vendi per Reklame
Home Etiketë ShBA

etiketë: ShBA

Lexo dhe:

Hiqet “Shqiponja”, simboli i 100-vjetorit të Pavarësisë

Sheshit “Shqiponja” në kryeqytet i ka mbetur vetëm emri. Simboli identifikues është hequr. Në këtë zonë ka nisur puna për ndërtimin e një prej...

Sipas të përditshmes greke “Kathimerini”: Marrëveshja e Prespës do të luaj rolin kryesor në...

Në analizën e pritjeve për vitin 2019, gazeta greke “Kathimerini” sot shkruan se këtë vit çështja e emrit me Maqedoninë do...

Princi Salman: Disa duan të fusin përçarje mes Arabisë Saudite dhe Turqisë

“Do të bashkëpunojmë me Turqinë për të zbuluar të vërtetën mbi vrasjen e Khashoggit”, tha princi saudit Salman gjatë adresimit të tij në panelin...

SHBA mund ta tërheq bazën e Bondstilit nga Kosova

Refuzimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për ta dëgjuar këshillën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për pezullimin e taksës, ka sjellur së...

DW: Qeveria e Kosovës e zgjeron taksën për mallrat nga Serbia!

Qeveria e Kosovës ka vendosur që asnjë produkt nga Serbia pavarësisht nëse është markë ndërkombëtare apo serbe, nuk mund të hyjë më në Kosovë...