24.8 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2019
Vendi per Reklame
Home Etiketë The World Bank

etiketë: The World Bank

Lexo dhe:

Restauruesit në Gjirokastër zbulojnë kalldrëmin deri në 400 vjet të vjetër

Sipas drejtorit të Drejtorisë Rajonale të Kulturës, Vasil Polo, segmentet e kalldrëmit janë zbuluar në pjesë të ndryshme të Pazarit të Vjetër....

Zaev: me masat që ndërmerr Qeveria vërehen rezultate, papunësia po ulet

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, bashkë me ministren e Punës dhe Politikës Sociale, Milla Carovska, morën pjesë në debatin “Përvojat...

Thaçi tregon çfarë u diskutua me nënsekretarin amerikan David Hale

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka treguar cila ishte tema  e diskutimit me Nënsekretarin amerikan për Çështje Politike David Hale, me të...

Largohet mbishkrimi “Qeveria e Republikës së Maqedonisë”

Këto shkronja janë larguar me qëllim që të shtohet edhe “E Veriut”, në pajtueshmëri me emrin e ri kushtetues të shtetit.

Bebe Rexha fiton çmim në iHeartRadio Music (Foto)

Mbrëmja e së enjtes ishte një nga netëve më të mëdha të muzikës pop. iHeartRadio Music ndau çmimet për...