Takim i liderëve politik në Maqedoninë e Veriut , diskutim për zgjedhjet

 

Sot takohen liderët politik në Maqedoninë e Veriut tek presidenti Stevo Pendarovsk. Nga kabineti i presidentit njoftojnë se në takim do të jenë kryetarët e partive maqedonase Zoran Zaev nga LSDM dhe Marjan Mickovski nga VMRO DPMNE, kurse nga pala shqipëtare në takim do të jenë Ali Ahmeti, Afrim Gashi, Ziadin Sela, Menduh Thaçi dhe Bilal Kasami. Temë e diskutimi do të jetë data e mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare në Maqedoninë Veriore. telegrafi.mk