Aktori Muzafer Etemi zgjedhet kryetar i degës së ASH-së në Tetovë

Aktori i madh, Muzafer Etemi është zgjedhur kryetar i degës së Aleancës për Shqiptarët në Tetovë. Etemi është zgjedhur nga votuesit i degës, me votim...

Sela: Aleanca dhe Alternativa mund t’i fitojnë gjitha komunat e Pollogut,...

Lideri i ASH-së, Ziadin Sela pret që së bashku me partnerin e koalicionit, Alternativën në zgjedhjet lokale të cilat do të mbahen në tetor...

Lifestyle today

Këshilli i Ambasadorëve-Maqedoni u bënë thirrje partive politike që të kenë kujdes për datën...

Shoqata “Këshilli i Ambasadorëve” lëshoi ​​një deklaratë sot duke shprehur keqardhje që partitë politike nuk pranuan thirrjen e vitit të kaluar që Këshilli të...

Pollozhani: Dështuam në ndërtimin e shtetit ligjor

Edhe pas gati tre dekadash nga pavarësia, Maqedonia nuk ka arritur të bëhet shtet i së drejtës, në të cilin mbizotërojnë ligjet, tha profesori...

Pendarovski zgjat gjendjen e jashtëzakonshme edhe me 8 ditë të tjera

Presidenti Stevo Pendarovski pas propozimit të Qeverisë për të vazhduar gjendjen e jashtëzakonshme, solli vendim par ta vazhduar atë edhe për 8 ditë të...

Sassoli sot mban fjalim në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut

Kryetari i Kuvendit Evropian, David Sassoli, sot do të mbajë fjalim në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Para fjalimit, Sassoli do të takohet me...

Mickoski: Isha në restorant dhe jam i gatshëm të paguaj gjobën

Kryetari i partisë më të madhe opozitare, VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka pranuar se mbrëmë së bashku me dy miqtë e tij kanë qenë prezent...

Dorëhiqet Richard Grenell nga posti i ambasadorit në Berlin?

Dorëhiqet Richard Grenell nga posti i ambasadorit në Berlin? Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq...

Europa është momentalisht shumë e thyeshme

“Europa është momentalisht shumë e thyeshme”, paralajmërim nga krerët e BE-së. Ja çfarë e ka futur në krizë unionin Në Ditën e Europës krerët kryesorë...

Prokuroria fillon hetimet ndaj Asim Musës

Prokuroria Themelore Publike në Strugë ka nisur hetim në lidhje me rastin e videos ku pretendohet që Asim Musa, tashmë zv/ministër në dorëheqje, në...

Artikuj

- Advertisement -

Most commented

Latest in Fashion

Food & recipes

MUST WATCH