Po, janë të vërteta! 10 vende spektakolare të planetit Tokë

Fantastike- kështu mund t’i cilësojmë këto vende të çuditshme e përrallore, të cilat nuk i keni menduar kurrë se mund të ekzistojnë vërtet. Njihuni me...

Misteri: Bonaparti vdiq vërtet në 5 maj 1821, apo u “zëvendësua” nga dikush tjetër?

Misteri: Bonaparti vdiq vërtet në 5 maj 1821, apo u “zëvendësua” nga dikush tjetër? Që nga vdekja e tij në kohën kur ishte burgosur nga...

A do ta humbasim vendin e punës në këtë periudhë depresioni?

A do ta humbasim vendin e punës në këtë periudhë depresioni? Të premten, Departamenti i Punës njoftoi se vetëm në muajin prill mbi 20.5 milion...

Puna nëpër zyra nuk ka mbaruar – por mënyra sesi ne punojmë duhet të...

Puna nëpër zyra nuk ka mbaruar – por mënyra sesi ne punojmë duhet të ndryshojë Mos u shqetsoni për tu kthyer në zyrë. ” Është...

EasyJet pranon se i janë hakuar nëntë milionë konsumatorë

Kompania britanike EasyJet ka pranuar se një “sulm i sofistikuar kibernetik” ka prekur rreth nëntë milionë konsumatorë. Në njoftim është thënë se adresat elektronike dhe...

Si mund t’i ndihmojë COVID-19 firmat të ndërtojnë një të ardhme të qëndrueshme

Si mund t’i ndihmojë COVID-19 firmat të ndërtojnë një të ardhme të qëndrueshme COVID-19 ofron një shans për të rivendosur dhe riformuar botën në...

Shqiptarja Arba Kokalari emërohet Zv.Presidente në Parlamentin Evropian

Arba Kokalari zyrtarja e lartë me origjinë shqiptare është zgjedhur si Zëvendës Presidente e Parlamentit Europian për Partitë Popullore.Ajo e ka bërë të ditur...

Follow us

0FansLike
0FollowersFollow
17,700SubscribersSubscribe

Latest news