Donika Gërvalla dhe Vjosa Osmani largohen nga mbledhja e LDK-së me forcë (VIDEO)

Deputetja e LDK-së Donika Gërvalla dhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës në detyrë Vjosa Osmani largohen nga mbledhja e LDK-së me forcë.

Vjosa Osmani nuk merr pjesë në takimin e LDK-së

Vjosa Osmani nuk merr pjesë në takimin e LDK-së Vjosa Osmani nuk është duke marr pjesë në takimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, e ku...

Komuna e Vrapçishtit:Tender 600.000 Euro për ish të dashurën

Në Vrapçisht të Maqedonisë së Veriut tenderat i fiton ish e dashura e drejtorit të Kabinetit të Komunës. Gazetarët e “Fiks Fare” kanë shkuar në...

Nga lëvizjet shoqërore tek krijimi i “bossave” politik

Skena politike në Maqedoninë Veriore dhe pozicionit politik, social, ekonomik e kulturor të shqipëtarëve në Maqedoni po fillon të ripërtrihet në fillim vitet ’90....

​Trump: Do të ndërpres fondet publike nëse nuk rihapen shkollat

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi se do të ndërpriste fondet publike për shkollat nëse ato nuk do të rihapeshin. “Shkollat janë hapur pa problem në...

Afër detit përmisohet shëndeti mendor i njeriut

Kur jetoni afër detit, shëndeti juaj mendor përmirësohet Kjo mund të jetë e qartë për disa, por supozohet se jemi bërë të jetojmë në natyrë...

Shqiptarja Arba Kokalari emërohet Zv.Presidente në Parlamentin Evropian

Arba Kokalari zyrtarja e lartë me origjinë shqiptare është zgjedhur si Zëvendës Presidente e Parlamentit Europian për Partitë Popullore.Ajo e ka bërë të ditur...

Arjan Curi nuk kursen komplimentet ndaj Grida Dumës: Je shumë e bukur

Arjan Curi nuk kursen komplimentet ndaj Grida Dumës: Je shumë e bukur Politologun Arjan Curi i ka bere komplimente te hapura mbremjen e sotme Grida...

“Kjo është dhuna e policisë”- Gazetari Lela ul pantallonat përpara kryemininistrit Rama

“Kjo është dhuna e policisë”- Gazetari Lela ul pantallonat përpara kryemininistrit Rama Është shoqëruar me debate të forta përballja live në emisionin “Real Story”, në...

Anketa e IRI-t: Ziadin Sela para Ali Ahmetit te shqiptarët

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, gëzon mbështetje më të madhe qytetare se sa oponenti i tij politik lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kështu thonë...

Follow us

0FansLike
0FollowersFollow
17,700SubscribersSubscribe

Latest news