Zyra e Prokurorit të Specializuar jep detaje për arrestimin e Nasim Haradinajt

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka konfirmuar arrestimin e nënkryetarit të Organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj. Zëdhënësi i këtij institucioni të...

Grenell: Takimi Kosovë – Serbi më 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë

Grenell: Takimi Kosovë – Serbi më 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë Richard Grenell, i dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë...

Palmer: SHBA-të nuk i mbajnë anën askujt në Kosovë

Palmer: SHBA-të nuk i mbajnë anën askujt në Kosovë Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherësh i dërguar i posaçëm...

Kurti: Kushtetuesja të interpretojë dekretin, e jo të vendos norma të reja

KURTI: KUSHTETUESJA TË INTERPRETOJË DEKRETIN, E JO TË VENDOS NORMA TË REJA Derisa kanë mbetur edhe tri ditë kohë prej kur Gjykata Kushtetuese pritet të...

Vetëvendosje: Daçiqit i paska djegë reciprociteti, por pse e njëjta po i djegë edhe...

Vetëvendosje: Daçiqit i paska djegë reciprociteti, por pse e njëjta po i djegë edhe Thaçit Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi...

Albulena Haxhiu thotë se ka dëgjuar një rrezik që pritet të ndodh në Kosovë

Albulena Haxhiu thotë se ka dëgjuar një rrezik që pritet të ndodh në Kosovë Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm...

Gjermania dhe Frana pro rifillimit të dialogut Kosovë – Serbi

GJERMANIA DHE FRANCA: TË RIFILLOJË DIALOGU KOSOVË-SERBI “Situata e pazgjidhur midis të dy vendeve mbetet një faktor destabilizues për tërë Ballkanin Perëndimor dhe si e...

Blerondi nga Peja ka nevojë për ndihmën tonë për shërim në Turqi

Fëmiu familjes Maraj nga Peja, Blerond Maraj 6 vjeçar ka nevojë për ndihmën tuaj. Blerond Maraj është diagnostifikuar me epilepsi në fazën e lartë, teksa...

Kurti bisedë telefonike me Pendarovskin

Kurti bisedë telefonike me Pendarovskin Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e vendit tpnë Stevo...

Thaçi: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese s’më ka pëlqyer

Thaçi: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese s’më ka pëlqyer Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hedhur poshtë akuzat nga Gjykata Kushtetuese e vendit për presion ndaj...

Follow us

0FansLike
0FollowersFollow
17,700SubscribersSubscribe

Latest news