Palmer: SHBA-të nuk i mbajnë anën askujt në Kosovë

Palmer: SHBA-të nuk i mbajnë anën askujt në Kosovë Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherësh i dërguar i posaçëm...

Vetëvendosje: Daçiqit i paska djegë reciprociteti, por pse e njëjta po i djegë edhe...

Vetëvendosje: Daçiqit i paska djegë reciprociteti, por pse e njëjta po i djegë edhe Thaçit Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi...

Grenell: Takimi Kosovë – Serbi më 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë

Grenell: Takimi Kosovë – Serbi më 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë Richard Grenell, i dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë...

Akuza e re për Milaim Zekën nga një zëvendësministër i Kosovës: Ku i more...

Zëvendësministri në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit, Avni Zogiani duke e komentuar një deklaratë të Milaim Zekës thotë se din që është i pafytyrë. Ish-deputeti...

Kurti: S’kam nevojë për tre zëvendës e 35 këshilltarë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka vizituar Besianën, me ç’rast është takuar edhe me qytetarë të kësaj komune. Sipas Kurtit, vendimi i...

Gjermania dhe Frana pro rifillimit të dialogut Kosovë – Serbi

GJERMANIA DHE FRANCA: TË RIFILLOJË DIALOGU KOSOVË-SERBI “Situata e pazgjidhur midis të dy vendeve mbetet një faktor destabilizues për tërë Ballkanin Perëndimor dhe si e...

SHBA-ja me mesazhe të qarta për ata që do ta marrin pushtetin në Kosovë...

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Skott, ka thënë se çështja e Kosovës është një prej pengesave kryesore për raportet ndërmjet Washingtonit dhe Beogradit. Derisa...

Prishtinasit nuk respektojnë rregullat

Prishtinasit nuk respektojnë rregullat Qytetarët e Prishtinës sonte nuk kanë respektuar rregullat të cilat janë përpiluar për të luftuar pandeminë COVID-19. Një lexues ka treguar se...

Vjosa Osmani nuk merr pjesë në takimin e LDK-së

Vjosa Osmani nuk merr pjesë në takimin e LDK-së Vjosa Osmani nuk është duke marr pjesë në takimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, e ku...

Zyra e Prokurorit të Specializuar jep detaje për arrestimin e Nasim Haradinajt

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka konfirmuar arrestimin e nënkryetarit të Organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj. Zëdhënësi i këtij institucioni të...

Follow us

0FansLike
0FollowersFollow
17,700SubscribersSubscribe

Latest news