Vjosa Osmani nuk merr pjesë në takimin e LDK-së

Vjosa Osmani nuk merr pjesë në takimin e LDK-së Vjosa Osmani nuk është duke marr pjesë në takimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, e ku...

Kurti zbulon kërkesën e Grenellit në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi

Kurti zbulon kërkesën e Grenellit në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi  Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka paralajmëruar shtimin e disa elementeve të tjera të reciprocitetit...

Ekskluzive: Flet Anton Quni për “Bota sot”, jep detajet e fundit për qeverinë e...

Ekskluzive: Flet Anton Quni për “Bota sot”, jep detajet e fundit për qeverinë e re – ja çfarë thotë për raportet me Vjosa Osmanin Ministri...

Prishtinasit nuk respektojnë rregullat

Prishtinasit nuk respektojnë rregullat Qytetarët e Prishtinës sonte nuk kanë respektuar rregullat të cilat janë përpiluar për të luftuar pandeminë COVID-19. Një lexues ka treguar se...

Akuza e re për Milaim Zekën nga një zëvendësministër i Kosovës: Ku i more...

Zëvendësministri në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit, Avni Zogiani duke e komentuar një deklaratë të Milaim Zekës thotë se din që është i pafytyrë. Ish-deputeti...

Djali i veteranit të UÇK-së vuan nga leucemia akute. Elvis Naçi merr përsipër kurimin!

Djali i veteranit të UÇK-së vuan nga leucemia akute. Elvis Naçi merr përsipër kurimin! Elvis Naçi ka dëgjuar apelin për ndihmë të veteranit të luftës...

Donika Gërvalla dhe Vjosa Osmani largohen nga mbledhja e LDK-së me forcë (VIDEO)

Deputetja e LDK-së Donika Gërvalla dhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës në detyrë Vjosa Osmani largohen nga mbledhja e LDK-së me forcë.

Kurti: S’kam nevojë për tre zëvendës e 35 këshilltarë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka vizituar Besianën, me ç’rast është takuar edhe me qytetarë të kësaj komune. Sipas Kurtit, vendimi i...

SHBA-ja me mesazhe të qarta për ata që do ta marrin pushtetin në Kosovë...

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Skott, ka thënë se çështja e Kosovës është një prej pengesave kryesore për raportet ndërmjet Washingtonit dhe Beogradit. Derisa...

Banorët e dy fshatrave në Kamenicë, të hënën në protestë – ndjehen të neglizhuar...

Me moton “Edhe ne jemi Kosovë” banorët e fshatrave Desivojcë e Tërstenë, të hënën më 9 shtator në qendër të fshatit Desivojcë do të...

Follow us

0FansLike
0FollowersFollow
17,700SubscribersSubscribe

Latest news