Deputeti shqiptar demanton kreun e partisë: Me koronavirus nuk u infektova tek vëllai im...

Deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së Muhamed Zekiri i cili dje njoftoi se ka rezultuar pozitiv me koronavirus, në profilin e tij në facebook ka...

Merkeli refuzon ftesën e Trumpit për Samitin e G7-ës në Uashington

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, e ka refuzuar ftesën e presidentit amerikan, Donald Trump, për të marrë pjesë në Samitin e Grupit G7 në Uashington. "Kancelarja...

Fuqizohet Aleanca në Tetovë, i bashkohet krahu i Hazbi Likës (Foto)

Ish pjesëtarët e UÇK-së, Jetmir Lika dhe Berzat Bejtullahu janë takuar me kryetarin e Gostivarit, një heri sekretar i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët,...

Maqedonia Veriore planifikon zgjedhjet më 5 korrik

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi, thotë për emisionin Ballkan se data e fundit e kompromisit për mbajtjen...

Presidenti Trump akuzon Twitter-in për ndërhyrje zgjedhore, e kërcënon me mbyllje

Presidenti Trump akuzon Twitter-in për ndërhyrje zgjedhore, e kërcënon me mbyllje Presidenti Trump kërcënoi të mërkurën se do të marrë masa për rregullimin ose mbylljen...

Palmer: SHBA-të nuk i mbajnë anën askujt në Kosovë

Palmer: SHBA-të nuk i mbajnë anën askujt në Kosovë Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherësh i dërguar i posaçëm...

Gruaja muslimane bëhet gjykatësja e parë me shami në Britani

Një grua në Britani e cila është bërë gjykatësja e parë në botën perëndimore që ka mban veshur një shami dhe shpreson të jetë...

Zaev: Virusi do të jetë i pranishëm për një kohë të gjatë dhe ne...

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në ‘Facebook’ shkroi se “është koha për normalitetin e ri”. “Shoqëria jonë duhet të...

Aksi i ri Tetovë-Brodec pjesë e mundshme e rrugës për në Prizren

Rruga që komuna e Tetovës e vazhdoi nga lokaliteti Banjicë deri në Brodec në të ardhmen mund të jetë trase për vazhdim të ri...

Super-gjyqi i spiunazhit/ Rusia kërkon 18-vjet burg për ish-marinsin amerikan

Super-gjyqi i spiunazhit/ Rusia kërkon 18-vjet burg për ish-marinsin amerikan Në sesionin e radhës së gjyqit në Moskë, avokati i Paul Whelan, Vladimir Zherebenkov tha...

Follow us

0FansLike
0FollowersFollow
17,700SubscribersSubscribe

Latest news