Turqi, udhëheqësi i kultit dënohet me mbi 1.000 vite burg

Ankara Një gjykatë turke sot dënoi Adnan Oktarin, udhëheqësin e një kulti, me mbi 1.000 vjet burg për dhjetë krime të ndara, raporton Anadolu Agency...

​Trump: Do të ndërpres fondet publike nëse nuk rihapen shkollat

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi se do të ndërpriste fondet publike për shkollat nëse ato nuk do të rihapeshin. “Shkollat janë hapur pa problem në...

Gjermania ofron shërim për pacientët nga Maqedonia të infektuar me coronavirus

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinkska sot tha se Gjermania u ka ofruar të gjitha vendeve anëtare të NATO-s trajtim të pacientëve me Covid-19 në...

Dorëhiqen dy drejtueset kryesore të Zërit të Amerikës

Drejtorja e Zërit të Amerikës, Amanda Bennett dhe zëvendësja e saj kryesore, Sandra Sugawara, dhanë dorëheqjen të hënën, duke thënë se Michael Pack, shefi...

Merkeli refuzon ftesën e Trumpit për Samitin e G7-ës në Uashington

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, e ka refuzuar ftesën e presidentit amerikan, Donald Trump, për të marrë pjesë në Samitin e Grupit G7 në Uashington. "Kancelarja...

Presidenti Trump akuzon Twitter-in për ndërhyrje zgjedhore, e kërcënon me mbyllje

Presidenti Trump akuzon Twitter-in për ndërhyrje zgjedhore, e kërcënon me mbyllje Presidenti Trump kërcënoi të mërkurën se do të marrë masa për rregullimin ose mbylljen...

Gruaja muslimane bëhet gjykatësja e parë me shami në Britani

Një grua në Britani e cila është bërë gjykatësja e parë në botën perëndimore që ka mban veshur një shami dhe shpreson të jetë...

Super-gjyqi i spiunazhit/ Rusia kërkon 18-vjet burg për ish-marinsin amerikan

Super-gjyqi i spiunazhit/ Rusia kërkon 18-vjet burg për ish-marinsin amerikan Në sesionin e radhës së gjyqit në Moskë, avokati i Paul Whelan, Vladimir Zherebenkov tha...

Spasovski: Nëse përkeqësohet situata, rikthejmë kufizimet

Kryeministri Oliver Spasovski pas mbledhjes së qeverisë në një konferencë për shtyp, deklaroi se nëse në të ardhmen përsëri përkeqësohet situata me virusin dhe...

Ora policore hiqet prej nesër, kafiterit dhe restorantet hapen nga e enjtja

Qeveria mori vendim të heqë orën policore duke filluar prej nesër, më datën 27 05 2020. Kafiterit dhe restorantet hapen nga 28.05.2020, por ditëve...

Follow us

0FansLike
0FollowersFollow
17,700SubscribersSubscribe

Latest news